Biz Kimiz?

Aktiffelsefe 1989 yılında ülkemizin düşünce ve kültür hayatına değer katmak amacıyla gönüllüler tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Ankara Genel Merkez olmak üzere, on ilde on bir şubemiz ve üç temsilciliğimizle, felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Amacımız insanlığın ortak mirası olan değerleri araştırmak, anlamak, yaşatmak ve bu yolla daha iyi bir insan, daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir dünyaya doğru yol almaktır. Bu amaçla sosyal sorumluluk projeleri, kültürel etkinlikler ve araştırmalar yaparken, evrensel değerlerle hareket etmekteyiz.

Aktiffelsefe olarak kuşaklar boyu aktarmaya çalıştığımız düşünceleri kitaplar yoluyla kalıcı kılmak için çalışıyoruz. Bu amaçla bazı yerli ve yabancı yazarların değerli eserlerini kitap arşivimize katıyoruz.

 

30 yıllık deneyimlerimizi yanımıza alarak, araştırdığımız fikirler sadece bizde kalmasın diye bunları kitap sayfalarına dökmeyi hedefliyoruz. 

Çağlar boyunca filozoflardan aldığımız ve seminerlerimizde aktardığımız değerli öğretileri şimdi kitaplarımızla ülkemizin kültür yaşamına yaymak için çalışıyoruz.

 

Kitaplarımızın dışında üyelerimizin felsefe, psikoloji, bilim, sanat, sağlık, tarih, mitoloji gibi birçok konu üzerine yaptığı araştırmalarından oluşan Feniks e-dergimiz de okuyucularımızla 3 aylık periyotlarla buluşuyor. 

 

Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz www.feniksdergi.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Satış Noktalarımız

Hızlı Erişim